Zalety stosowania gryzaków dla psów

Gryzienie jest wpisane w psią naturę. Czworonogi od swojej młodości aż do jesieni życia uwielbiają testować swoje uzębienie. Możliwość żucia jest bardzo ważna zarówno dla ich zdrowia, jak i dobrego samopoczucia psychicznego. Z tego powodu w diecie psa nigdy nie powinno zabraknąć pysznych i naturalnych przekąsek do gryzienia. Sprawdź, dlaczego warto podawać czworonożnemu pupilowi gryzaki.

Gryzaki dla psa – sposób na zdrowe zęby i dziąsła

Według szacunków lekarzy weterynarii problemy z zębami dotykają nawet 75-80% psów, które ukończyły 2. rok życia. Wielu z nich można jednak uniknąć. Każdego dnia na zębach psa gromadzi się osad nazębny zbudowany z resztek pokarmowych, baterii i obumarłych komórek. Jeśli płytka nazębna nie zostanie szybko usunięta, z czasem ulegnie mineralizacji i przekształci się w twardy kamień nazębny. Obecność kamienia prowadzi do choroby przyzębia, stanów zapalnych w jamie ustnej, a z czasem do utraty zębów.
W profilaktyce dentystycznej u psów bardzo ważną rolę odgrywa regularne podawanie zwierzętom twardych przysmaków do gryzienia. Gryzaki dla psów w trakcie gryzienia, w sposób mechaniczny, oczyszczają zęby z resztek pokarmowych i płytki nazębnej. Dodatkowo wpływają pozytywnie na ukrwienie dziąseł i pracę mięśni żuchwy. Serwowanie gryzaków może więc znacząco zmniejszyć ryzyko rozwoju u psa problemów stomatologicznych.

Zaspokojenie potrzeby żucia i gryzienia u psów

Gryzienie stanowi jedną z podstawowych potrzeb behawioralnych wszystkich psów. Warto pamiętać, że jest ono ważnym elementem naturalnego łańcucha łowieckiego czworonogów. Dzięki niemu psy mogą doświadczyć przyjemnych wrażeń zmysłowych i realizować zachowania pokarmowe. Czworonogi czerpią więc z niego ogromną frajdę. Dla młodych psów gryzienie jest również podstawowym sposobem badania otoczenia i poznawania różnych jego elementów. Psie gryzaki umożliwiają czworonogom zaspokojenie naturalnej potrzeby gryzienia, co sprzyja utrzymaniu dobrego nastroju i ogranicza występowanie zachowań niepożądanych.

Psie gryzaki dobre na stres

Podawanie psu gryzaków to skuteczny sposób na zredukowanie poziomu stresu u pupila. Pod wpływem żucia i gryzienia u psów dochodzi do szybkiego obniżenia się poziomu kortyzolu (hormonu stresu). Uspokajające właściwości gryzaków warto wykorzystać zwłaszcza w stresujących dla zwierzaka chwilach – przed wizytą u weterynarza, podczas podróży czy w sylwestra. Przysmaki do gryzienia można podawać pupilowi również po wydarzeniach wywołujących u niego strach i stres – pomogą wtedy mu powrócić do równowagi emocjonalnej.

Przysmaki do gryzienia dla psów – alternatywa dla niejadalnych przekąsek

Jeśli nie dostarczysz swojemu czworonożnemu podopiecznemu odpowiednich gryzaków, będzie on szukał ich na własną łapę. W takiej sytuacji obiektem psiego zainteresowania mogą stać się Twoje buty, meble czy ubrania. Serwowanie psu smakowitych gryzaków znacznie zmniejsza ryzyko niszczenia przez niego domowego wyposażenia. Jednocześnie zapobiega frustracji spowodowanej niezaspokojoną potrzebą gryzienia. Dodatkowo w okresie ząbkowania przysmaki do gryzienia zapewniają przyjemny masaż dziąsłom i pozwalają szczeniętom pozbyć się napięcia związanego z wymianą uzębienia.
Podawanie gryzaków może też wspomóc profilaktykę i terapię problemów behawioralnych u psów, takich jak lęk separacyjny, gryzienie w zabawie, zjadanie niejadalnych przedmiotów (pica), agresja w obronie zasobów. Smaczne i naturalne gryzaki dla psów znajdziesz w ofercie naszego sklepu: www.petfoods.pl.

Otrzymaj 5% rabatu na pierwsze zamówienie

Zapoznałem/am się z Polityką prywatności i akceptuję jej treść. *

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych i marketingowych przesyłanych przez Silesia Pet Foods Sp. Z o.o., ul. Baczyńskiego 165, 41-200 Sosnowiec, NIP 6443464411, REGON 241671118, drogą elektroniczną za pośrednictwem wskazanego przeze mnie adresu poczty elektronicznej. *

Zapisz się do naszego newslettera

Odbierz 5% rabatu na pierwsze zamówienie

Zapoznałem/am się z Polityką prywatności i akceptuję jej treść. *

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych i marketingowych przesyłanych przez Silesia Pet Foods Sp. Z o.o., ul. Baczyńskiego 165, 41-200 Sosnowiec, NIP 6443464411, REGON 241671118, drogą elektroniczną za pośrednictwem wskazanego przeze mnie adresu poczty elektronicznej. *