Treserki dla szczeniaka — co wybrać?

Wreszcie nadszedł ten dzień — masz swojego własnego psa! Takiego, o którym marzyłeś przez całe dzieciństwo. Wreszcie spełnisz wszystkie swoje marzenia związane ze swoim jedynym i wiernym czworonogiem — będziecie chodzić na długie spacery, na których Twój świetnie wyszkolony pies będzie ściągał zazdrosne spojrzenia wszystkich ludzi, użerających się ze swoimi niesfornymi Azorami. Jednak zanim do tego dojdzie, czeka Cię sporo pracy z psim berbeciem, który jeszcze nie wie, że sika się tylko na podwórku. Już teraz jednak wiesz, że najskuteczniejszym sposobem, by osiągnąć swój cel, jest nagradzanie psa. W końcu wszyscy (nie tylko psy) uwielbiają nagrody.

Istnieje wiele sposobów nagradzania psa za dobrze wykonane zadanie lub pracę. Te same zasady dotyczą zarówno psów dorosłych jak i szczeniaków: wszystkie psy uwielbiają otrzymywanie przysmaczków. Smakołyki (w branży określane jako treserki) są najwygodniejszym i najskuteczniejszym sposobem wpływania na zachowanie psa. Oto kilka wskazówek, jak wybrać odpowiednie treserki dla szczeniaka.

Jak wybrać treserki dla szczeniaka?

Jeśli witasz szczeniaka w swojej rodzinie, radość i podekscytowanie sprawiają, że chcesz wykorzystać najlepsze sposoby na uczynienie Twojego psa szczęśliwym i zdrowym. Chcesz jak najlepiej. Ale uważaj, ponieważ zbyt duży entuzjazm kusi do kupowania niepotrzebnie mnóstwa przeróżnych smakołyków.

Spokojnie podejdź do tematu treserek i przyjmij kilka dobrych rad przy ich wyborze. Jeśli znajdziesz dobre smakołyki do nagradzania szczeniaka, takie jak treserki waniliowe, możesz być pewny, że Twój szczeniak będzie uczył się z chęcią.

Czy przysmaki dla psów są odpowiednie dla szczeniąt?

Zastanawiasz się, czy przysmaki dla psów są również bezpieczne dla szczeniąt? Oczywiście, że tak, ale pod warunkiem, że zostały odpowiednio przygotowane. Źle dobrane smakołyki mogą być trudnym zadaniem dla rozwijających się zębów. Przysmaki dla dorosłych psów mogą być bardzo duże, a co za tym idzie trudne do rozgryzienia przez Twojego szczeniaka.

Dlatego jeśli zamierzasz nagradzać swojego małego psiego przyjaciela przekąskami, zwróć uwagę na kilka ważnych kwestii:

1. Właściwe treserki powinny umożliwiać szybką nagrodę

Kiedy uczysz swojego psa nowych zachowań, ważne jest, aby był zainteresowany i zmotywowany. Jednym z najłatwiejszych sposobów na podtrzymanie zainteresowania jest natychmiastowe i w miarę częste nagradzanie. Aby móc dawać psu dużo smakołyków w krótkim czasie, musisz wybierać te, które on może szybko zjeść.

Jeśli Twój szczeniak natychmiast po wykonaniu zadania zje smakołyk, możesz od razu przejść do następnego powtórzenia lub następnego ćwiczenia. Ale jeśli pies za każdym razem spędza kilka sekund na zjedzeniu przysmaku, oznacza to zbyt długą przerwę między powtórzeniami, a to źle wpływa na zapamiętywanie komend. Do wyboru masz wydłużenie sesji treningowej (i ryzyko utraty koncentracji szczeniaka), albo stosowanie mniejszej liczby powtórzeń. Możesz też zmienić treserki dla szczeniaka na ciasteczka waniliowe treserki dla psów, które spełniają wszystkie wymagania idealnych smakołyków do tresury psa, są:

  • smaczne,
  • kruche,
  • we właściwym, niezbyt dużym rozmiarze,
  • wygodne dla opiekuna (nie brudzą, mają ładny zapach).

2. Szczeniak powinien uważać jedzenie za wartościowe

Aby Twój szczeniak był gotów na współpracę, musi polubić jedzenie, którego używasz do treningów. Dlatego, jeśli zauważysz, że traci zainteresowani, spróbuj innych treserek.

Kiedy prosisz psa o zrobienie czegoś trudniejszego, upewnij się, że wartość Twojej nagrody odzwierciedla włożony przez psa wysiłek. W bardziej rozpraszających środowiskach, na przykład na dworze, musisz wziąć pod uwagę to, że wymagasz od swojego szczeniaka więcej, niż ćwicząc w domu. Nagroda też powinna być większa.

3. Treserki powinny mieć odpowiednią wielkość

Małe smakołyki są wygodne i z powodzeniem utrzymują zainteresowanie treningiem psów w każdym rozmiarze. Niektóre komercyjne smakołyki są przesadnie duże, a przecież w nagradzaniu nie chodzi o to, aby pies się najadł. To jest szczególnie ważne w przypadku szczeniąt, które ze względu na niewielkie rozmiary, szybciej się najadają i w efekcie tracą zainteresowanie ćwiczeniami. Pamiętaj, że smakołyki to też kalorie i uwzględnij to w jadłospisie swojego pupila.

Otrzymaj 5% rabatu na pierwsze zamówienie